1981 yılında temelleri atılan SAKURSAN firması pirinç hammade üretimi alanında faaliyete başlamıştır. Bu dönemde iç piyasa ve ihracat alanında geniş bir ölçeğe ulaşmıştır.

1995 yılına gelindiğinde SAKURSAN, talaşlı imalata entegre olup, kendi ürettiği hammaddeyle müşteri çizimleri ve modellerine göre, teknolojik otomasyon sistemleri ile sıcak dövme şekillendirme ve talaşlı imalat alanında uzmanlaşarak müşteri düşüncelerini ve çizimlerini metale dönüştüren çözüm ortağı bir firma olmuştur. SAKURSAN; PPR-C, PE, PVC, alt yapı ve iç tesisat alanındaki boruların üretimini yapan firmalara hizmet vermektedir. İç piyasa ve ihracat alanında, sektörün liderleri arasında yer almaktadır.

MİSYONUMUZ
38 yılı aşkın bilgi ve birikimini, toplumsal ve ekonomik yarar sağlayan, önemli projeleri içeren farklı iş alanlarına taşıyarak yatırımcı kimliğiyle büyümek. Metal sanayi sektöründe öncü olmak ve farklılık yaratmak ilkeleri temelinde şekillenen yatırım politikasını uygulayarak modern teknoloji kullanımı, uzman insan kaynağı, bilgi birikimi çerçevesinde oluşturduğu kurumsal kalite anlayışı ile hizmet vermek.

VİZYONUMUZ
Metal sanayi sektöründe, uluslararası kalite standartlarında ürün ve hizmetleri ile müşteri odaklılığını daima üst seviyede tutarak; saygın, güvenilir ve tercih edilen marka olma özelliğini artırarak sürdürmek. Ulusal ölçekte kazandığımız başarıları uluslararası arenaya da taşımak ve metal sanayi sektöründe önde gelen isimlerinden olmak